E476 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër :

Polyglycerol polyricinoleat

grup : i sigurt ,Jo i përshtatshëm për VEGJETARIANËT
paralajmërim : Me vëmendje të veçantë ndaj produkteve që përmbajnë E 476 duhet t'i referohen njerëzit që vuajnë nga çrregullime të stomakut dhe të fëmijëve .
koment : Informacion mbi substancë është e diskutueshme , kështu që në disa vende është e ndaluar të përdorin . Sipas disa burimeve ,përdorimi i tepruar i shtues mund të çojë në zgjerimin e mëlçisë dhe veshkave dhe të ndërhyjnë me metabolizmin . Kjo nuk është një alergjen .
produkt Count përbërësit
маслени бисквити с какаов крем и шоколад (0) (8)
десерт от бисквити с карамел в млечен шоколад (0) (11)
кроасан с какаов Лешников пълнеж (0) (21)
тунквани бисквити сюрприз млечен (0) (8)
вафла с фъстъчен крем тъмен шоколад, фъстъци покрита с млечен шоколад (0) (7)
Eti canga (0) (5)
вафла с Лешников крем (0) (9)
Подаръчен комплект сладка къщичка (0) (15)
Сладолед с Орео парченца (0) (10)
Млечен шоколад с шам фъстък (0) (5)
1 - 10 nga totali 1345