E163 (E 100-199 ngjyra)
emër :

anthocyanins

grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
koment : Violet bojë marrë nga lule dhe bimë të tjera . A është i padëmshëm .
produkt Count përbërësit
Yaourt Cerises Yogosan (0) (4)
Ölz - Muffin mit Schokoladenstücke (0) (16)
Topkuss Kirsche (0) (6)
Mentos Cube Kaugummi (0) (11)
Götterspeise (0) (8)
печенье сахарное "roshen" ажур клубника- крем 195 г (0) (7)
чайный напиток "ekoland" малиновый с витамином с, 350г (1) (5)
quattro +1 (jagoda, lješnjak, šumsko voće, chocorum i vanilija) (0) (20)
Карамел бонбони със плънка Roshen Peppinezzz (0) (5)
тунквани бисквити с плодов пълнеж от горски плодове (0) (14)
1 - 10 nga totali 465