dietë koks
emër

dietë koks


përbërësit
ujë të gazuara , ngjyra karamel , acid fosforik , sakarinë natriumi, flavors natyrore ( burim perime ) , acid limoni, sildenafil kalium , benzoate kalium ( për protecttaste ) , kafeina , aspartame , dimethylpolysiloxane ( antifoaming agjent ) . phenylketonurics : aspartame përmban burimin phenylalanine : http
Code '-000000000000195 ' nuk është sipas EAN - 13 standarde .
Produkt shkakton sëmundjen e mëposhtme : kancer , - stomak sëmundjet kardiovaskulare - zemra dhe sistemi kardiovaskular ;
barcode Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
-000000000000195
- - - - 100.00
Në produkt u gjetën :
Efekti i phenylalanine dhe stimuluesve dhe ilaqet kundër depresionit . ajo përmirëson funksionin e trurit dhe kujtesës (dhe sipas disa - dhe aktivitetit seksual ) , dhe ul oreksin dhe nevojë për gjumë . phenylalanine është një amino acid thelbësor i përfshirë në ndërtimin e proteinave në trup .
E951 (E 900-999 Tjetër)
emër : aspartame
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : A mund të shkaktojë reaksione alergjike .
koment : Sheqer diabetik artificiale me shumë efekte anësore . Disa njerëz janë alergjik në të,efekti më i zakonshëm anë me dhimbjen e tyre migrenë .
E954 (E 900-999 Tjetër)
emër : sakarinë
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : kancerogjen .
koment : Kalciumi dhe sakarinë natriumi janë sweeteners artificiale rrjedhin nga toluen ( një kancerogjen i njohur ) . Në 1977 ajo është e ndaluar në Shtetet e Bashkuara, e cila u restauruar pas përdorimit të saj në etiketë detyrueshmevijon : \
- (E 900-999 Tjetër)
emër : Shurup fruktoza - glukozë
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
koment : Jep trupit me vetëm kalorive pa minerale , vitamina dhe ushqyesve të tjera .
E210 (E 200-299 preservatives)
emër : acid benzoik
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Nuk rekomandohet për përdorim në fëmijët .
koment : Shtim në pijet alkoolike, mallrat e pjekur , djathrave , gomë , condiments, disa ushqime të ngrira , salcat, ëmbëltore , zëvendësim sheqer , ajo është përdorur edhe në kozmetikë si një antiseptik në disa ilaçe kollë apo anti -fungale në ointments , etj . . Kjo mund
E211 (E 200-299 preservatives)
emër : benzoate sodium
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Mund të përkeqësohet rrjedhën e astmës dhe të shkaktojë skuqje dhe koshere në lëkurë .
koment : ruajtës përdoret për të përmirësuar shijen e ushqimeve me cilësi të ulët . Në sasi të mëdha ( më shumë se 25 mg . Nga 250 ml . ) A është e përmbajtura në portokalli pije . me ngjyrë Shtoni në të qumështit dhe produkteve të mishit , erëza, sauces , produktet e pjekur , ëmbëlsira .
E212 (E 200-299 preservatives)
emër : benzoate kalium
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Mund të çojë në reagime alergjike .
koment : Mund të çojë në reagime alergjike . Përdorimi i tij është si E 210 .
E450 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : Difosfat
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Doza e lartë mund të prishin raportin normal të kalciumit dhe fosforit në trup .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E461 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : metilcelulozë
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Problemet e zorrëve . ndaluara për foshnjat !
koment : Mund të shkaktojnë fryrje dhe përçueshmëri çrregullime në traktin gastrointestinal .
E525 (Kripëra E 500-599 minerale , rregullatorët e pH dhe humectants)
emër : hidroksid kaliumi
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Recommended për të shmangur përdorimin e saj .
koment : Recommended për të shmangur përdorimin e saj . Në disa vende është i ndaluar .
- (E 1000 - 1599 kimikatet shtesë)
emër : Aromë artificiale
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Ajo ka pacaktuar efektet në shëndetin e . Është e preferueshme që të mos konsumojnë atë .
koment : Rrjedhin nga kimikatet në një laborator dhe kanë absolutisht asnjë vlerë ushqyese . Çdo aromë artificiale në industrinë ushqimore të ketë disa efekte të dëmshme në shëndetin .
E150a (E 100-199 ngjyra)
emër : karamel plain
grup : i sigurt
paralajmërim : Për fëmijët është veçanërisht i dëmshëm . A mund të shkaktojë hyperactivity .
koment : Ngjyrë kafe të errët , e cila e ka prejardhjen nga saharoze . Recommended për të shmangur përdorimin e saj . perdorura në perle , soje , fruta dhe salcat ngrira , birrë, uiski , biskota, turshi .
E174 (E 100-199 ngjyra)
emër : argjend
grup : i sigurt
paralajmërim : Shmangni përdorimin .
koment : Shmangni përdorimin . Në disa vende është i ndaluar .
E330 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : acid citric
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përdoret për acidifikimin e produkteve ushqimore . prejardhjen nga frutave agrume . Found në biskota, peshk të ngrirë , djathë dhe produkte të tjera të qumështit, ushqimit të foshnjeve , ëmbëlsira, supave, bukë thekre , pije e butë , i thartuar produktet e mishit .
E332 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : sildenafil kalium
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përdoret për të acidifikimin e produkteve ushqimore . Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E338 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : acid fosforik
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përdoret për të acidifikimin e produkteve ushqimore . Përgatitur nga fosfat ore . lagështi e në djathë dhe derivatet e tyre . Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E900 (E 900-999 Tjetër)
emër : dimethylpolysiloxane
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përgatitur nga silikoni .
E927b (E 900-999 Tjetër)
emër : ure
grup : i sigurt
paralajmërim : Recommended për të shmangur përdorimin e saj .
koment : Recommended për të shmangur përdorimin e saj . Në disa vende është i ndaluar .
E948 (E 900-999 Tjetër)
emër : oksigjen
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : kripë
grup :
paralajmërim : të nevojshme nga trupi , por në sasi të vogla .
koment : përdorimin e tepruar e kripës çon në sëmundjet kardiovaskulare, sëmundje të syve , si dhe përkeqësimin e përgjithshëm të shëndetit të .