shpërthim Powerade mal
emër

shpërthim Powerade mal


përbërësit
ujë , të lartë fruktoza shurup misri , acid citric , flavors natyrore ( burim perime ) , kripë , sildenafil kalium , benzoate kalium dhe sorbate kalium ( për të mbrojtur shije ) , niseshte ushqim të modifikuar , vaj kokosit , fosfat kalium , isobutirate sucrose acetate , niacinamide ( vitaminë
Code '-000000000000200 ' nuk është sipas EAN - 13 standarde .
Produkt shkakton sëmundjen e mëposhtme : kancer , sëmundjet kardiovaskulare , - zemra dhe sistemi kardiovaskular diarre ;
barcode Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
-000000000000200
- - - - 100.00
Në produkt u gjetën :
Nuk ushqyesve gjenden .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : Shurup fruktoza - glukozë
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
koment : Jep trupit me vetëm kalorive pa minerale , vitamina dhe ushqyesve të tjera .
E200 (E 200-299 preservatives)
emër : acid sorbic
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Ngacmues mundur të lëkurës
koment : Ajo është bërë nga fruta ( luleshtrydhe, raspberries, manaferra , boronica ) ose sintetike . ngacmues mundshme të lëkurës .
E202 (E 200-299 preservatives)
emër : sorbate kalium
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
E210 (E 200-299 preservatives)
emër : acid benzoik
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Nuk rekomandohet për përdorim në fëmijët .
koment : Shtim në pijet alkoolike, mallrat e pjekur , djathrave , gomë , condiments, disa ushqime të ngrira , salcat, ëmbëltore , zëvendësim sheqer , ajo është përdorur edhe në kozmetikë si një antiseptik në disa ilaçe kollë apo anti -fungale në ointments , etj . . Kjo mund
E211 (E 200-299 preservatives)
emër : benzoate sodium
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Mund të përkeqësohet rrjedhën e astmës dhe të shkaktojë skuqje dhe koshere në lëkurë .
koment : ruajtës përdoret për të përmirësuar shijen e ushqimeve me cilësi të ulët . Në sasi të mëdha ( më shumë se 25 mg . Nga 250 ml . ) A është e përmbajtura në portokalli pije . me ngjyrë Shtoni në të qumështit dhe produkteve të mishit , erëza, sauces , produktet e pjekur , ëmbëlsira .
E212 (E 200-299 preservatives)
emër : benzoate kalium
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Mund të çojë në reagime alergjike .
koment : Mund të çojë në reagime alergjike . Përdorimi i tij është si E 210 .
E260 (E 200-299 preservatives)
emër : acid acetik
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Kujdes në mbindjeshmërisë nga uthull !
koment : Made mënyrë sintetike prej fibrave të drurit . përbërëse kryesore e uthull . Ajo është përdorur edhe në turshi , salcat .
E450 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : Difosfat
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Doza e lartë mund të prishin raportin normal të kalciumit dhe fosforit në trup .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E452 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : polyphosphate
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E525 (Kripëra E 500-599 minerale , rregullatorët e pH dhe humectants)
emër : hidroksid kaliumi
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Recommended për të shmangur përdorimin e saj .
koment : Recommended për të shmangur përdorimin e saj . Në disa vende është i ndaluar .
- (E 1000 - 1599 kimikatet shtesë)
emër : Aromë artificiale
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Ajo ka pacaktuar efektet në shëndetin e . Është e preferueshme që të mos konsumojnë atë .
koment : Rrjedhin nga kimikatet në një laborator dhe kanë absolutisht asnjë vlerë ushqyese . Çdo aromë artificiale në industrinë ushqimore të ketë disa efekte të dëmshme në shëndetin .
E330 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : acid citric
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përdoret për acidifikimin e produkteve ushqimore . prejardhjen nga frutave agrume . Found në biskota, peshk të ngrirë , djathë dhe produkte të tjera të qumështit, ushqimit të foshnjeve , ëmbëlsira, supave, bukë thekre , pije e butë , i thartuar produktet e mishit .
E332 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : sildenafil kalium
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përdoret për të acidifikimin e produkteve ushqimore . Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E338 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : acid fosforik
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përdoret për të acidifikimin e produkteve ushqimore . Përgatitur nga fosfat ore . lagështi e në djathë dhe derivatet e tyre . Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E340 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : fosfateve kalium
grup : i sigurt
paralajmërim : Marrë në sasi të mëdha të shqetësojnë raporti normal të kalciumit dhe fosforit në trup .
koment : Kripë Mineral . Përdoret si laksativ dhe për fiksimin ngjyra në industrinë e tekstilit . Marrë në sasi të mëdha pengon raporti normal të kalciumit dhe fosforit në trup .
E444 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : saharoze
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E1412 (E 1000 - 1599 kimikatet shtesë)
emër : fosfat distarch
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : kripë
grup :
paralajmërim : të nevojshme nga trupi , por në sasi të vogla .
koment : përdorimin e tepruar e kripës çon në sëmundjet kardiovaskulare, sëmundje të syve , si dhe përkeqësimin e përgjithshëm të shëndetit të .