frape moka ( i vogël )
emër

frape moka ( i vogël )


përbërësit
Mocha base-ingredients frape kafe : ujë , krem , sheqer , qumësht , të lartë fruktoza shurup misri , ekstrakt kafe , natyrore ( burim bimore ) dhe shije artificiale , kakao ( i përpunuar me alkali ) , monoand diglycerides, çamçakëz guar , sildenafil kalium , fosfat disodium , carrageenan
Code '-000000000000204 ' nuk është sipas EAN - 13 standarde .
Produkt shkakton alergji qumësht ;
Produkt shkakton sëmundjen e mëposhtme : kancer , sëmundjet kardiovaskulare , - zemra dhe sistemi kardiovaskular diarre ;
barcode Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
-000000000000204
- - - - 100.00
Në produkt u gjetën :
Nuk ushqyesve gjenden .
E407 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : carrageenan
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Ulcerat dhe kancer .
koment : Marrë nga alga deti . Kohët e fundit demonstruan marrëdhëniet e saj me kancerin , që prej trajtimit me oksid etileni ( që do të përdoret për sterilizimin e ftohtë e produktit ) është formuar nga chlorohydrin etilenit , i cili është shumë kancerogjene aktivitet . Ka edhe pronat toksike të lidhur me ulceration dhe
E412 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : çamçakëz guar
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Mund të shkaktojë të përzier, vanitet dhe dhimbje .
koment : Marrë nga fara e Cyamoposis tetragonolobus , një bimë e rritur në Indi . Përdoret për të ushqyer bagëtinë në Shtetet e Bashkuara . Mund të shkaktojë të përzier, vanitet dhe dhimbje . Ul nivelin e kolesterolit në gjak .
E416 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : çamçakëz guar
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Është e mundur të shkaktojë alergji .
koment : Marrë nga pema Sterculia urens . Ajo është përdorur shpesh në kombinim me E 410 në akullore , karamel , biskota , të tilla si një makinë që u mundëson atyre për të rritur në vëllim 100 herë apo më shumë me shtimin e ujit . alergjen mundshëm .
E418 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : rrëshirë gellan
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Kujdes !
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : Shurup fruktoza - glukozë
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
koment : Jep trupit me vetëm kalorive pa minerale , vitamina dhe ushqyesve të tjera .
E202 (E 200-299 preservatives)
emër : sorbate kalium
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
E433 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : polisorbat 80
grup : i dyshimtë ,Jo i përshtatshëm për VEGJETARIANËT
paralajmërim : Recommended për të shmangur përdorimin e saj .
koment : Emulsifier . Përgatitur nga acidet e ngopura me origjinë shtazore . Ajo është përdorur si një agjent aromatizues , një surfactant , në soaps , conditioners . Mund të rritur thithjen e yndyrë shpjegueshëm substancave .
E450 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : Difosfat
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Doza e lartë mund të prishin raportin normal të kalciumit dhe fosforit në trup .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E452 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : polyphosphate
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E525 (Kripëra E 500-599 minerale , rregullatorët e pH dhe humectants)
emër : hidroksid kaliumi
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Recommended për të shmangur përdorimin e saj .
koment : Recommended për të shmangur përdorimin e saj . Në disa vende është i ndaluar .
- (E 1000 - 1599 kimikatet shtesë)
emër : Aromë artificiale
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Ajo ka pacaktuar efektet në shëndetin e . Është e preferueshme që të mos konsumojnë atë .
koment : Rrjedhin nga kimikatet në një laborator dhe kanë absolutisht asnjë vlerë ushqyese . Çdo aromë artificiale në industrinë ushqimore të ketë disa efekte të dëmshme në shëndetin .
E322 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : Lecithin
grup : i sigurt ,Jo i përshtatshëm për VEGJETARIANËT
paralajmërim : Doza e lartë mund të çojë në çrregullime të stomakut, oreks shtypjen , dhe djersitje të rënda .
koment : Përgatitur nga sojë , burimet e verdhë veze veze , badiava , misri , apo kafshëve . Kjo nuk është toksike , por në doza të larta mund të çojë në çrregullime të stomakut , oreks shtypjen , dhe diaphoresis . përdorura për të mbështetur yndyrna në margarinë dhe edhe në çokollatë, majonezë ,
E330 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : acid citric
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përdoret për acidifikimin e produkteve ushqimore . prejardhjen nga frutave agrume . Found në biskota, peshk të ngrirë , djathë dhe produkte të tjera të qumështit, ushqimit të foshnjeve , ëmbëlsira, supave, bukë thekre , pije e butë , i thartuar produktet e mishit .
E332 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : sildenafil kalium
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përdoret për të acidifikimin e produkteve ushqimore . Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E338 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : acid fosforik
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përdoret për të acidifikimin e produkteve ushqimore . Përgatitur nga fosfat ore . lagështi e në djathë dhe derivatet e tyre . Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E339 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : fosfat sodium
grup : i sigurt
paralajmërim : Marrë në sasi të mëdha të shqetësojnë raporti normal të kalciumit dhe fosforit në trup .
koment : Kripë Mineral . Përdoret si laksativ dhe për fiksimin ngjyra në industrinë tekstile . merren në sasi të mëdha të shqetësojnë raporti normal të kalciumit dhe fosforit në trup .
E422 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : glicerinë
grup : i sigurt ,Jo i përshtatshëm për VEGJETARIANËT
paralajmërim : Në sasi të mëdha të çon në dhimbje koke , etje , vjellje, dhe nivele të larta të sheqerit në gjak .
koment : Sheqer diabetik . alkool pangjyrë . Përgatitur nga yndyrna dhe kripëra alkali . Intermediate në prodhimin e sapunit nga shtazore apo vegjetale yndyrë . A mund të merret nga produktet e naftës . sintetizohet nga propylene ose nga fermentimi i sheqerit . përdorura në rreshtim të sallam , djathë dhe më shumë
E444 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : saharoze
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E576 (Kripëra E 500-599 minerale , rregullatorët e pH dhe humectants)
emër : gluconate natriumi
grup : i sigurt
paralajmërim : Recommended për të shmangur përdorimin e saj .
koment : Recommended për të shmangur përdorimin e saj . Në disa vende është i ndaluar
E949 (E 900-999 Tjetër)
emër : hidrogjen
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E1200 (E 1000 - 1599 kimikatet shtesë)
emër : polydextrose
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Në sasi të vogla është i sigurt .
E1412 (E 1000 - 1599 kimikatet shtesë)
emër : fosfat distarch
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : kripë
grup :
paralajmërim : të nevojshme nga trupi , por në sasi të vogla .
koment : përdorimin e tepruar e kripës çon në sëmundjet kardiovaskulare, sëmundje të syve , si dhe përkeqësimin e përgjithshëm të shëndetit të .