сандвич от сладолед с аромат на ванилия, какаов сладолед и какаови бисквити


përbërësit Translate në anglisht
възстановено нискомаслено мляко, захар, кокосово масло,глюкозо-фруктозен сироп, нискомаслено какао на прах, още брашно, захар, палмово масло,. глюкозен сироп, малц, алкализирано какао, обезмаслено сухо мляко,соев лецитин,Амониев бикарбонат, натриев бикарбонат,Сол , оцветител карамел,Моно- и ди глицериди на мастни киселини,Карбоксиметилцелулоза,Гума локуст бийн,Гума гуар,Карагенан,Натриев алгинат,аромат, ванилия масло
Produkt barcode '3800115374204 ' është prodhuar në Bulgari .
Produkt shkakton alergji qumësht ;
Produkt shkakton sëmundjen e mëposhtme : kancer , sëmundjet kardiovaskulare - zemra dhe sistemi kardiovaskular ;
barcode Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
3800115374204
264.00 9.00 4.80 41.00 70.00
Në produkt u gjetën :
Nuk ushqyesve gjenden .
E401 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : alginate natriumi
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Kujdes !
koment : Marra nga alga deti . përdorura në produkte karamel , qumësht , krem ​​salcë thickened dhe kos . Në sasi të vogla reagimet Mungesa negative . Sasi të mëdha mund të pengojnë absorbimin e disa ushqyesve .
E407 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : carrageenan
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Ulcerat dhe kancer .
koment : Marrë nga alga deti . Kohët e fundit demonstruan marrëdhëniet e saj me kancerin , që prej trajtimit me oksid etileni ( që do të përdoret për sterilizimin e ftohtë e produktit ) është formuar nga chlorohydrin etilenit , i cili është shumë kancerogjene aktivitet . Ka edhe pronat toksike të lidhur me ulceration dhe
E410 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : Çamçakëz Locust bean
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Mund të ulur kolesterolin në gjak .
koment : Përgatitur nga akacieje të caktuar . përdorura në ëmbëlsira dhe më shumë . candies gjiri , erëza , disa produkte miell , salcat, lëngje frutash, shpesh kafe dekafeinato zëvendësuesit çokollatë . A mund të ulur kolesterolin në gjak .
E412 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : çamçakëz guar
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Mund të shkaktojë të përzier, vanitet dhe dhimbje .
koment : Marrë nga fara e Cyamoposis tetragonolobus , një bimë e rritur në Indi . Përdoret për të ushqyer bagëtinë në Shtetet e Bashkuara . Mund të shkaktojë të përzier, vanitet dhe dhimbje . Ul nivelin e kolesterolit në gjak .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : Shurup fruktoza - glukozë
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
koment : Jep trupit me vetëm kalorive pa minerale , vitamina dhe ushqyesve të tjera .
E460 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : celulozë
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Problemet e zorrëve . ndaluara për foshnjat !
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E461 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : metilcelulozë
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Problemet e zorrëve . ndaluara për foshnjat !
koment : Mund të shkaktojnë fryrje dhe përçueshmëri çrregullime në traktin gastrointestinal .
E462 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : etilceluloza
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Problemet e zorrëve . ndaluara për foshnjat !
koment :
E466 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : karboksimetilceluloze
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Problemet e zorrëve . ndaluara për foshnjat !
koment :
E503 (Kripëra E 500-599 minerale , rregullatorët e pH dhe humectants)
emër : Amonit bikarbonat
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Siklet i mundshëm stomak
koment : Irrituese për të mukozës .
- (E 1000 - 1599 kimikatet shtesë)
emër : Aromë artificiale
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Ajo ka pacaktuar efektet në shëndetin e . Është e preferueshme që të mos konsumojnë atë .
koment : Rrjedhin nga kimikatet në një laborator dhe kanë absolutisht asnjë vlerë ushqyese . Çdo aromë artificiale në industrinë ushqimore të ketë disa efekte të dëmshme në shëndetin .
E150a (E 100-199 ngjyra)
emër : karamel plain
grup : i sigurt
paralajmërim : Për fëmijët është veçanërisht i dëmshëm . A mund të shkaktojë hyperactivity .
koment : Ngjyrë kafe të errët , e cila e ka prejardhjen nga saharoze . Recommended për të shmangur përdorimin e saj . perdorura në perle , soje , fruta dhe salcat ngrira , birrë, uiski , biskota, turshi .
E322 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : Lecithin
grup : i sigurt ,Jo i përshtatshëm për VEGJETARIANËT
paralajmërim : Doza e lartë mund të çojë në çrregullime të stomakut, oreks shtypjen , dhe djersitje të rënda .
koment : Përgatitur nga sojë , burimet e verdhë veze veze , badiava , misri , apo kafshëve . Kjo nuk është toksike , por në doza të larta mund të çojë në çrregullime të stomakut , oreks shtypjen , dhe diaphoresis . përdorura për të mbështetur yndyrna në margarinë dhe edhe në çokollatë, majonezë ,
E471 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : Gliceride të acideve yndyrore
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E500 (Kripëra E 500-599 minerale , rregullatorët e pH dhe humectants)
emër : Bikarbonat natriumi
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Sode . Në sasi të vogla , nuk ka efekte anësore .
E570 (Kripëra E 500-599 minerale , rregullatorët e pH dhe humectants)
emër : acidet yndyrore
grup : i sigurt ,Jo i përshtatshëm për VEGJETARIANËT
paralajmërim : Jo për përdorim nga VEGJETARIANËT !
koment : Nuk mund të jetë një kafshë . Shih përshkruhet edhe për stearate .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : kripë
grup :
paralajmërim : të nevojshme nga trupi , por në sasi të vogla .
koment : përdorimin e tepruar e kripës çon në sëmundjet kardiovaskulare, sëmundje të syve , si dhe përkeqësimin e përgjithshëm të shëndetit të .