cedevita go! limeta

cedevita go! limeta


përbërësit Translate në anglisht
prirodna izvorska voda, šećer, jabučna kiselina (e296, regulator kiselosti), limunska kiselina (e330, regulator kiselosti), natrijev hidrogenkarbonat (e500(ii), tvar za rahljenje, regulator kiselosti), prirodna aroma limete, askorbinska kiselina (e300, antioksidant), alfa-tokoferil acetat, nikotinamid, guma arabika (e414, stabilizator, emulgator, zgušnjivač), kalcijev pantotenat, bakrov kompleks klorofila (e141, bojilo), tiamin-mononitrat, natrijev riboflavin-5-fosfat, piridoksin hidroklorid, cijanokobalamin, folna kiselina,multivitaminski napitak. 9 vitamina. sadrži prirodnu izvorsku vodu. dodatak prehrani.
Produkt barcode '3850322007945 ' është prodhuar në Kroaci .
Produkt shkakton sëmundjen e mëposhtme : sëmundjet kardiovaskulare - zemra dhe sistemi kardiovaskular ;
barcode Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
3850322007945
26.00 - - 6.00 100.00
Në produkt u gjetën :
Nuk ushqyesve gjenden .
E414 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : gomë arabike
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Është e mundur të shkaktojë alergji .
koment : Rrjedh nga llogore të Acacia Sengal . Ajo është e shkatërruar lehtësisht në traktin gastrointestinal . alergjen Possible . Soothes membranat mukoze përflakur mukoze .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : Shurup fruktoza - glukozë
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
koment : Jep trupit me vetëm kalorive pa minerale , vitamina dhe ushqyesve të tjera .
E296 (E 200-299 preservatives)
emër : acid malik
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Kushtoj vëmendje kur konsumohen nga fëmijët e vegjël ose foshnjat !
koment : Made nga fruta ose sintetike . Recommended për të shmangur përdorimin e saj në foshnjat dhe fëmijët e vegjël .
- (E 1000 - 1599 kimikatet shtesë)
emër : Aromë artificiale
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Ajo ka pacaktuar efektet në shëndetin e . Është e preferueshme që të mos konsumojnë atë .
koment : Rrjedhin nga kimikatet në një laborator dhe kanë absolutisht asnjë vlerë ushqyese . Çdo aromë artificiale në industrinë ushqimore të ketë disa efekte të dëmshme në shëndetin .
E101 (E 100-199 ngjyra)
emër : riboflavin
grup : i sigurt
paralajmërim : Maja Natural bojë
koment : Vitamina B2 dhe colorant . përfshira Natyrisht në perimet jeshile , vezë, qumësht, mëlçinë dhe veshkat . përdorura në përbërjen margarinë dhe djathë .
E140 (E 100-199 ngjyra)
emër : klorofil
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
koment : Ngjyrë e gjelbër përmban natyrisht në të gjitha bimët e . përdorura për t'u ngjyrosur dyll dhe vajra të përdorura në mjekësi dhe kozmetikë .
E141 (E 100-199 ngjyra)
emër : Komplekset Mjaltë e Klorofilit
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
koment : Ngjyra vaj . Nuk ka dëshmi të efekteve anësore
E300 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : acid Askorbik
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
koment : Kjo është vitaminë C . Ajo është gjetur natyrisht në fruta dhe perime . Mund të përgatitet në mënyrë sintetike nga glukoza .
E330 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : acid citric
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përdoret për acidifikimin e produkteve ushqimore . prejardhjen nga frutave agrume . Found në biskota, peshk të ngrirë , djathë dhe produkte të tjera të qumështit, ushqimit të foshnjeve , ëmbëlsira, supave, bukë thekre , pije e butë , i thartuar produktet e mishit .
E500 (Kripëra E 500-599 minerale , rregullatorët e pH dhe humectants)
emër : Bikarbonat natriumi
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Sode . Në sasi të vogla , nuk ka efekte anësore .
E949 (E 900-999 Tjetër)
emër : hidrogjen
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .