Schaebens - Haut & Haar plus Nägel

Schaebens - Haut & Haar plus Nägel


përbërësit Translate në anglisht
Maltodextrin, Füllstoff Cellulose, Vitamin C, Trennmittel Siliciumdioxid, Nicotinsäureamid, Vitamin E, Beta-Carotin, Vitamin A, Vitamin B6, Vitamin B2, Vitamin B1, Vitamin B12, Biotin, Folsäure, Calcium-D-pantothenat, Zinkoxid, Kupfersulfat, Coenzym Q10, Trennmittel Speisefettsäuren, Magnesiumsalze der Speisefettsäuren, Füllstoffe Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Farbstoffe Titandioxid, Eisenoxide und Eisenhydroxide, pflanzliches Öl (aus Kokos- und Palmkernöl).
Produkt barcode '4003573288406 ' është prodhuar në Gjermani .
Produkt shkakton sëmundjen e mëposhtme : kancer , sëmundjet kardiovaskulare - zemra dhe sistemi kardiovaskular ;
barcode Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
4003573288406
- - - - 100.00
Në produkt u gjetën :
Nuk ushqyesve gjenden .
E310 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : propyl
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Ekzemë , probleme të stomakut
koment : Përdoret për të parandaluar prishje e yndyrave . A mund të shkaktojnë gastrit ose inflamacion të lëkurës , qarkullimin dëmtuar , dhe methemoglobinemia ( transportin dëmtohet e oksigjenit nga gjaku për indet e trupit) . përdorura në yndyrna të ndryshme, margarinë , salcat . Ndonjëherë të hyrë në
- (E 900-999 Tjetër)
emër : vaj vegjetal hidrogjenizuara
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Rrit sasinë e kolesterolit të keq , dhe është një faktor në përgatitjen e sëmundjeve kardio -vaskulare . Më shumë të rrezikshme se yndyrna shtazore . Besohet ajo shkakton shumë sëmundje të tjera : Alzheimer , kanceri, diabeti , çrregullime të funksioneve të mëlçisë takojnë .
koment : Nuk janë tendencat në Evropë dhe Amerikë për të kufizuar përdorimin e saj në ushqim
E461 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : metilcelulozë
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Problemet e zorrëve . ndaluara për foshnjat !
koment : Mund të shkaktojnë fryrje dhe përçueshmëri çrregullime në traktin gastrointestinal .
E462 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : etilceluloza
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Problemet e zorrëve . ndaluara për foshnjat !
koment :
E463 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : hidroksipropilcelulozë
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Problemet e zorrëve . ndaluara për foshnjat !
koment : Recommended për të shmangur përdorimin e saj . Në disa vende është i ndaluar .
E464 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : Hydroxypropyl metil celulozë
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Problemet e zorrëve . ndaluara për foshnjat !
koment :
E171 (E 100-199 ngjyra)
emër : dioksid titaniumi
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
koment : Ngjyrë të bardhë e përdorur në pastë dhëmbësh , ngjyra e bardhë . Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E570 (Kripëra E 500-599 minerale , rregullatorët e pH dhe humectants)
emër : acidet yndyrore
grup : i sigurt ,Jo i përshtatshëm për VEGJETARIANËT
paralajmërim : Jo për përdorim nga VEGJETARIANËT !
koment : Nuk mund të jetë një kafshë . Shih përshkruhet edhe për stearate .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : maltodextrin
grup : i sigurt
paralajmërim : Të shmanget nga njerëz me intolerancë gluten .
koment : Sheqer diabetik artificiale . Marrë nga karbohidratet e orizit , misër , patate , elb . A mund të rrjedhin natyrshëm nga natyra , ajo është konsideruar e panevojshme - i miratuar si një ushqim shtues në ushqim .