Драже M&M's с арахисом 400 гр.

Драже M&M's с арахисом 400 гр.


сахар, арахис, какао тертое, цельное сухое молоко, какао масло, лактоза, кукурузный крахмал, масло растительное пальмовое рафинированное дезодорированное, глюкозный сироп, загуститель(декстрим), эмульгатор(E322), красители пищевые синтетические( E171, E104,E129, E122, E124, E133, E110, E102), глазирующие вещества(E903, жир специального назначения), идентичный натуральному ароматизатор "ванилин", "масляная кислота".
Kod kreskowy produktu '4011100158122' jest produkowana w Niemcy.
Produkt powoduje alergii aspiryna ;
Produkt powoduje następujące choroby : rak , - nerki Choroby sercowo-naczyniowe - Serce i układ krążenia ;
Kod kreskowy Kcal na 100 gramów Tłuszcz w 100 g Białka w 100 g węglowodanów w 100 g Zużywana ilość domyślnie ( g )
4011100158122
512.00 26.40 9.60 26.40 100.00
W produkcie stwierdzono:
Brak składników odżywczych.
E102 (E 100-199 Barwniki)
Nazwa : Tartrazyna
Grupa : Niebezpieczne
Ostrzeżenie : Prowadzi do nadpobudliwości u dzieci
Komentarz : Zakazane w Norwegii i Austrii. Wywoływać ataki astmy i pokrzywki u dzieci. Tam jest link do guzów tarczycy, uszkodzenia chromosomów, wysypki i nadpobudliwość. Tartrazyna czułość powiązana jest z aspiryną. Stosowany w kolorowych napojów, słodyczy, dżemów, płatków kukurydzianych, przekąsek, konserw rybnych, suchych zup.
E110 (E 100-199 Barwniki)
Nazwa : Zachód słońca ECE żółty, żółty ½
Grupa : Niebezpieczne
Ostrzeżenie : Prowadzi do nadpobudliwości u dzieci
Komentarz : Zakazane w Norwegii, Finlandii i Wielkiej Brytanii.Syntetycznie. Stosowane w zbożach, produkty piekarnicze, przekąski, lody, napoje i mrożonki, a także niektóre leki: Berocca, Polaramine, Ventolin - syrop i inne. Działania niepożądane to: pokrzywka, katar, uczucie zatkanego nosa, alergie, nadpobudliwość, guzy nerek, uszkodzenie chromosomów, bóle brzucha, nudności i wymioty, niestrawność, niechęć do jedzenia. To zwiększenie się częstości występowania nowotworów u zwierząt. Zakazane w Norwegii.
E122 (E 100-199 Barwniki)
Nazwa : Azorubina
Grupa : Niebezpieczne
Ostrzeżenie : Prowadzi do nadpobudliwości u dzieci
Komentarz : Zakazane w Szwecji, Austrii, Norwegii i Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii. Pochodzące ze smoły węglowej. Może powodować złe reakcje u astmatyków i osób uczulonych na aspirynę. Wchodzi w skład kryształów słodycze, marcepan, żelatyny.
E124 (E 100-199 Barwniki)
Nazwa : Pąs 412, czerwień koszenilowa
Grupa : Niebezpieczne
Ostrzeżenie : Prowadzi do nadpobudliwości u dzieci
Komentarz : Zakazane w USA i Norwegii. Otrzymywane ze smoły węglowej i barwników azowych. Może powodować złe reakcje u astmatyków i osób uczulonych na aspirynę. U zwierząt, powodując powstawanie guzów.
E129 (E 100-199 Barwniki)
Nazwa : Czerwień Allura AC
Grupa : Niebezpieczne
Ostrzeżenie : Prowadzi do nadpobudliwości u dzieci
Komentarz : Zakazane w Danii, Belgii, Francji, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, Austrii i Norwegii. Wykorzystywane w słodycze, napoje i przyprawy w lekach i kosmetykach.Syntetycznie. Wprowadzony do użytku w latach 80-tych w celu zastąpienia Amaranth. Ustalone, jednak jego związek z nowotworami u myszy.
- (E 900-999 Inne)
Nazwa : Syrop fruktozowy, glukoza
Grupa : Niebezpieczne
Ostrzeżenie : Zużycie w dużych ilościach jest szkodliwe dla zdrowia.Wątroba nie jest je przetwarzać natychmiast w energię i przekształca go w tłuszczu. Zwiększa ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, odporność na insulinę i cukrzycą.
Komentarz : Tani substytut cukru. Dostarcza organizmowi tylko kalorii bez minerałów, witamin i innych składników odżywczych.
E104 (E 100-199 Barwniki)
Nazwa : żółcień chinolinowa
Grupa : Podejrzany
Ostrzeżenie : barwnik syntetyczny
Komentarz : Zakazane w Australii, USA i Norwegii. Szminki, stosowane w produktach do włosów, Kolonia, dużej liczby leków. Powoduje zapalenie skóry.
E133 (E 100-199 Barwniki)
Nazwa : Błękit brylantowy FCF
Grupa : Podejrzany
Ostrzeżenie : Ryzyko alergii
Komentarz : Zakazane w Belgii, Francji, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji, Austrii, Norwegii. Stosowany w produktach mlecznych, słodyczy i napojów.Syntetycznie.
- (E 1000 - 1599 Dodatkowe środki chemiczne)
Nazwa : Sztuczny aromat
Grupa : Podejrzany
Ostrzeżenie : Ma nieokreślone skutki dla zdrowia. Jest to korzystne, nie zużywają się.
Komentarz : Pochodzące z chemikaliami w laboratorium i nie mają absolutnie żadnej wartości odżywczej. Każdy sztuczny aromat w przemyśle spożywczym jakieś szkodliwe skutki dla zdrowia.
E171 (E 100-199 Barwniki)
Nazwa : dwutlenek tytanu
Grupa : Bezpieczeństwo
Ostrzeżenie : Żadnych niepożądanych skutków ubocznych
Komentarz : Biały barwnik stosowany w pastach do zębów, białe farby. Brak dowodów na negatywne skutki.
E322 (E 300-399 antyoksydanty, minerały i regulatory kwasowości)
Nazwa : Lecytyna
Grupa : Bezpieczeństwo ,Nie nadaje się dla wegetarian
Ostrzeżenie : Wysokie dawki mogą prowadzić do zaburzeń żołądkowych, apetytu i nadmiernej potliwości.
Komentarz : Wytwarza się z soi, żółtku jaja, orzeszki ziemne, kukurydza, lub ze źródeł zwierzęcych. To nie jest toksyczny, lecz w dużych dawkach może prowadzić do zaburzeń żołądkowych, apetytu i obfite pocenie się. Wykorzystywane do wspierania w margaryny i tłuszcze również w czekoladzie, majonezu, mleka.
E903 (E 900-999 Inne)
Nazwa : wosk Carnauba
Grupa : Bezpieczeństwo
Ostrzeżenie : Może powodować reakcje alergiczne.
Komentarz : Pochodzi z palm rosnących w Ameryce Południowej. Używać w kosmetyce, do wytwarzania farby i powłoki owoców. Może powodować reakcje alergiczne.