Драже M&M's с арахисом 400 гр.

Драже M&M's с арахисом 400 гр.


përbërësit Translate në anglisht
сахар, арахис, какао тертое, цельное сухое молоко, какао масло, лактоза, кукурузный крахмал, масло растительное пальмовое рафинированное дезодорированное, глюкозный сироп, загуститель(декстрим), эмульгатор(E322), красители пищевые синтетические( E171, E104,E129, E122, E124, E133, E110, E102), глазирующие вещества(E903, жир специального назначения), идентичный натуральному ароматизатор "ванилин", "масляная кислота".
Produkt barcode '4011100158122 ' është prodhuar në Gjermani .
Produkt shkakton alergji aspirinë ;
Produkt shkakton sëmundjen e mëposhtme : kancer , - veshka sëmundjet kardiovaskulare - zemra dhe sistemi kardiovaskular ;
barcode Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
4011100158122
512.00 26.40 9.60 26.40 100.00
Në produkt u gjetën :
Nuk ushqyesve gjenden .
E102 (E 100-199 ngjyra)
emër : tartrazine
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Çon në hyperactivity në fëmijët
koment : Ndaluar në sulmet Norvegjia dhe Austria . provokojnë e astmës dhe urtikarie te fëmijët . Ka një lidhje të tumoreve tiroide, dëmtimet kromozomike , skuqjen dhe hyperactivity . ndjeshmëri tartrazine është e lidhur me atë të aspirina . përdorura në ngjyrë pije , ëmbëlsirat, bllokime, kornfleiks ,
E110 (E 100-199 ngjyra)
emër : ECE muzg të verdhë , të verdhë ½
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Çon në hyperactivity në fëmijët
koment : Ndaluar në Norvegji , Finlandë dhe Britania e Madhe . It është marrë nga rruga sintetik . përdorura në drithëra , produkte furre , snacks, akullore , pije dhe ushqime të ngrira , si dhe disa medikamente : Berocca , Polaramine , Ventolin - shurup dhe të tjerët . Side
E122 (E 100-199 ngjyra)
emër : Azorubine
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Çon në hyperactivity në fëmijët
koment : Ndaluar në Suedi , Austri , Norvegji dhe Shtetet e Bashkuara , Kanada, Japoni . nxjerrë nga katranit të qymyrit . Mund të prodhojë reaksione të këqija në asthmatics dhe njerëzit alergjike të aspirina . hyr në përbërjen e kristaleve ëmbëltore , marzipan , xhelatinë .
E124 (E 100-199 ngjyra)
emër : Ponceau 412 , cochineal Red A
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Çon në hyperactivity në fëmijët
koment : Banned në SHBA dhe Norvegjia . Marrë nga katranit të thëngjillit dhe azo ngjyra . Mund të prodhojë reaksione të këqija në asthmatics dhe njerëzit alergjike të aspirina . Në kafshë , duke rezultuar në formimin e tumoreve .
E129 (E 100-199 ngjyra)
emër : Allura Red AC
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Çon në hyperactivity në fëmijët
koment : Ndaluar në Danimarkë , Belgjikë, Francë , Gjermani, Zvicër , Suedi , Austri dhe Norvegjia . Përdoret në ëmbëlsirat, pijet dhe condiments në barnat dhe kozmetika . Një mënyrë sintetike . Futet për përdorim në të 80 - ët për të zëvendësuar Amaranth . të Ajo është e njohur marrëdhënia e saj
- (E 900-999 Tjetër)
emër : Shurup fruktoza - glukozë
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
koment : Jep trupit me vetëm kalorive pa minerale , vitamina dhe ushqyesve të tjera .
E104 (E 100-199 ngjyra)
emër : verdhë kuinolin
grup : i dyshimtë
paralajmërim : bojë sintetike
koment : Ndaluar në Australi , SHBA dhe Norvegjia . Përdoret në buzëkuqët, produkteve të flokëve, Köln , një numër i madh i barnave . Shkaqet dermatit .
E133 (E 100-199 ngjyra)
emër : Brilliant Blue FCF
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Rreziku i Alergjia
koment : Ndaluar në Belgjikë, Francë , Gjermani , Zvicër, Suedi , Austri, Norvegji . Përdoret në produktet e qumështit, ëmbëlsirat dhe pijet . Ajo është e bërë rrugën sintetike .
- (E 1000 - 1599 kimikatet shtesë)
emër : Aromë artificiale
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Ajo ka pacaktuar efektet në shëndetin e . Është e preferueshme që të mos konsumojnë atë .
koment : Rrjedhin nga kimikatet në një laborator dhe kanë absolutisht asnjë vlerë ushqyese . Çdo aromë artificiale në industrinë ushqimore të ketë disa efekte të dëmshme në shëndetin .
E171 (E 100-199 ngjyra)
emër : dioksid titaniumi
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
koment : Ngjyrë të bardhë e përdorur në pastë dhëmbësh , ngjyra e bardhë . Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E322 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : Lecithin
grup : i sigurt ,Jo i përshtatshëm për VEGJETARIANËT
paralajmërim : Doza e lartë mund të çojë në çrregullime të stomakut, oreks shtypjen , dhe djersitje të rënda .
koment : Përgatitur nga sojë , burimet e verdhë veze veze , badiava , misri , apo kafshëve . Kjo nuk është toksike , por në doza të larta mund të çojë në çrregullime të stomakut , oreks shtypjen , dhe diaphoresis . përdorura për të mbështetur yndyrna në margarinë dhe edhe në çokollatë, majonezë ,
E903 (E 900-999 Tjetër)
emër : dylli carnauba
grup : i sigurt
paralajmërim : A mund të shkaktojë reaksione alergjike .
koment : Rrjedhin nga pëllëmbë në rritje në Amerikën e Jugut . Perdorimit në kozmetikë , në prodhimin e bojës dhe veshja e frutave . A mund të shkaktojë reaksione alergjike .