Hershey Kaugummi Ice Breakers - Spearmint Ice Cubes (25g Packung)

Hershey Kaugummi Ice Breakers - Spearmint Ice Cubes (25g Packung)


përbërësit Translate në anglisht
Zutaten: Xylitol, Kaubase, hydrierte Stärke Mannitol, natürl. und künstl. Aromen, Sojalecithin, Maltodextrin, Farbstoffe E104, E163, Aspartam, *Kornstärke, Acesulfam K, Gelatin, Gummi Arabicum, Isomalt, Sorbitol, Sucralose, BHT, *enthält eine Phenylquelle
Produkt barcode '4260143370019 ' është prodhuar në Gjermani .
Produkt shkakton sëmundjen e mëposhtme : diarre ;
barcode Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
4260143370019
- - - - 100.00
Në produkt u gjetën :
Nuk ushqyesve gjenden .
E414 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : gomë arabike
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Është e mundur të shkaktojë alergji .
koment : Rrjedh nga llogore të Acacia Sengal . Ajo është e shkatërruar lehtësisht në traktin gastrointestinal . alergjen Possible . Soothes membranat mukoze përflakur mukoze .
E951 (E 900-999 Tjetër)
emër : aspartame
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : A mund të shkaktojë reaksione alergjike .
koment : Sheqer diabetik artificiale me shumë efekte anësore . Disa njerëz janë alergjik në të,efekti më i zakonshëm anë me dhimbjen e tyre migrenë .
E953 (E 900-999 Tjetër)
emër : isomalt
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : kancerogjen .
koment : sheqer diabetik artificiale
E955 (E 900-999 Tjetër)
emër : Sucralose
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Kancerogjen . Ajo shkakton dëme në metabolizmin tonë , dhe me dëmet e konsumit të vazhdueshme të gjitha organet e brendshme .
koment : Sucralose është një kompleks klor . Kurtrupi prishet këtë lloj të komponimeve të klorit ajo lëshon produkte shumë toksike organike . zgjatur futje dëmete mëlçisë , veshkat , trurit , sistemit nervor .
E104 (E 100-199 ngjyra)
emër : verdhë kuinolin
grup : i dyshimtë
paralajmërim : bojë sintetike
koment : Ndaluar në Australi , SHBA dhe Norvegjia . Përdoret në buzëkuqët, produkteve të flokëve, Köln , një numër i madh i barnave . Shkaqet dermatit .
E420 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : sorbitol
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Efekt laksativ !
koment : Sheqer diabetik cila është përgatitur nga një rrugë sintetike nga glukozë ose fruta . përdorura në gjiri ëmbëlsirat , fruta të thata, ëmbëlsira , ëmbëlsirat , ushqime kalori të ulët , shurupe medicinale , pika, dhe është një nga më të përdorura në kozmetikë preservatives . A mund të shkaktojë çrregullime të tretjes
E421 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : mannitol
grup : i dyshimtë
paralajmërim : A mund të shkaktojë diarre, dëmtim të funksionit renal , të përzier , të vjella .
koment : Prodhuar artificialisht sheqer diabetik . alergjen Possible . A mund të shkaktojë diarre, dëmtim të funksionit renal , të përzier , të vjella . përdoret Më shpesh në ushqime të ulët kalori .
E967 (E 900-999 Tjetër)
emër : xylitol
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Problemet e mundshme e stomakut
koment : Ajo është gjetur në raspberries , kumbulla , marule dhe më shumë . Në shkallë industriale është marrë nga druri . Ka një efekt diuretik dhe shkakton formimin e gurëve në veshka . përdorura në ushqim të ulët kalori , ëmbëlsira Carb ulët , akullore dhe ëmbëlsirat .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : maltodextrin
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Të shmanget nga njerëz me intolerancë gluten .
koment : Sheqer diabetik artificiale . Marrë nga karbohidratet e orizit , misër , patate , elb . A mund të rrjedhin natyrshëm nga natyra , ajo është konsideruar e panevojshme - i miratuar si një ushqim shtues në ushqim .
E163 (E 100-199 ngjyra)
emër : anthocyanins
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
koment : Violet bojë marrë nga lule dhe bimë të tjera . A është i padëmshëm .
E322 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : Lecithin
grup : i sigurt ,Jo i përshtatshëm për VEGJETARIANËT
paralajmërim : Doza e lartë mund të çojë në çrregullime të stomakut, oreks shtypjen , dhe djersitje të rënda .
koment : Përgatitur nga sojë , burimet e verdhë veze veze , badiava , misri , apo kafshëve . Kjo nuk është toksike , por në doza të larta mund të çojë në çrregullime të stomakut , oreks shtypjen , dhe diaphoresis . përdorura për të mbështetur yndyrna në margarinë dhe edhe në çokollatë, majonezë ,