Baguettes

Baguettes


përbërësit Translate në anglisht
Weizenmehl, Tomate, Wasser, Edamer 9,5%, Salami 7%, ( Schweinefleisch, Speck, Speisesalz, Gewürze, Dextrose, Zucker, natriumisoascorbat, natriumnitrit, Rauch.
Produkt barcode '4316268350501 ' është prodhuar në Gjermani .
Produkt shkakton sëmundjen e mëposhtme : kancer , sëmundjet kardiovaskulare - zemra dhe sistemi kardiovaskular ;
barcode Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
4316268350501
239.00 8.20 9.30 31.60 100.00
Në produkt u gjetën :
Nuk ushqyesve gjenden .
E250 (E 200-299 preservatives)
emër : nitrat natriumi
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Kancerogjen !
koment : Mund të çojë në hyperactivity . kancerogjen Potenciali . Në stomak ajo mund të reagojë me kimikate të tjera për të formuar nitrosamines . rekomanduara për të shmangur përdorimin e saj . Në disa vende përdorimi i tij është i kufizuar .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : Shurup fruktoza - glukozë
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
koment : Jep trupit me vetëm kalorive pa minerale , vitamina dhe ushqyesve të tjera .
E251 (E 200-299 preservatives)
emër : nitrat natriumi
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Mund të shkaktojë iritim të syve dhe të lëkurës , gulçim , marramendje dhe dhimbje koke , të dëmshme nga mbytje .
koment : Përdoret si një ruajtës për sallam i tymosur ( sallam , proshutë , proshutë , salcice ) , peshk dhe mish , rrënjë . Mund të shkaktojë iritim të syve dhe të lëkurës , gulçim , marramendje dhe dhimbje koke , të dëmshme nga mbytje . konservuar