Напиток йогуртный пастеризованный с вишней и черешней "Эрмигурт питьевой"

Напиток йогуртный пастеризованный с вишней и черешней "Эрмигурт питьевой"


përbërësit Translate në anglisht
Обезжиренное молоко, вода, наполнитель "Вишня-черешня"(вишня, вода, черешня, концентрированное пюре вишни, сахар, глюкозно-фруктовый сироп, Е1422, пектины, гуаровая камедь, концентрированное соки моркови, винограда, цитратыкальция), сахар,глюкозно-фруктозный сироп, сливки, сухая молочная сыворотка, Е1422, пектины, желатин, йогуртная закваска
Produkt barcode '4606779692109 ' është prodhuar në Rusi .
Produkt shkakton alergji qumësht ;
Produkt shkakton sëmundjen e mëposhtme : sëmundjet kardiovaskulare - zemra dhe sistemi kardiovaskular ;
barcode Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
4606779692109
70.00 1.20 2.20 12.80 420.00
Në produkt u gjetën :
Nuk ushqyesve gjenden .
E142 (E 100-199 ngjyra)
emër : ½ e gjelbër
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Rreziku i Alergjia
koment : Ndaluar në Suedi , SHBA dhe Norvegjia . Një i prodhuar në mënyrë sintetike prej katranit të qymyrit . përdorura në bizele të ngrira, jellies nenexhik dhe salcat , ëmbëlsira dhe crumbs bukë .
E412 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : çamçakëz guar
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Mund të shkaktojë të përzier, vanitet dhe dhimbje .
koment : Marrë nga fara e Cyamoposis tetragonolobus , një bimë e rritur në Indi . Përdoret për të ushqyer bagëtinë në Shtetet e Bashkuara . Mund të shkaktojë të përzier, vanitet dhe dhimbje . Ul nivelin e kolesterolit në gjak .
E416 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : çamçakëz guar
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Është e mundur të shkaktojë alergji .
koment : Marrë nga pema Sterculia urens . Ajo është përdorur shpesh në kombinim me E 410 në akullore , karamel , biskota , të tilla si një makinë që u mundëson atyre për të rritur në vëllim 100 herë apo më shumë me shtimin e ujit . alergjen mundshëm .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : Shurup fruktoza - glukozë
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
koment : Jep trupit me vetëm kalorive pa minerale , vitamina dhe ushqyesve të tjera .
E440 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : pektin
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Problemet e stomakut në doza të larta
koment : Është zbuluar kryesisht në korteksin e mollëve . përdorura për të trash bllokime , jellies, salcat . Në sasi të mëdha mund të çojë në formimin e gazrave , dhe siklet gastrointestinal .
E1422 (E 1000 - 1599 kimikatet shtesë)
emër : Acetiluar adipat distarch
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .