Aviko patate pancakes 900 g
emër

Aviko patate pancakes 900 g


përbërësit
patate ( 83 %) , miell gruri ( përmban gluten ) , qepë ( 5 %) , vaj vegjetal , kripë , dekstrozë , ruajtës ( E222 )
Produkt barcode '8710449913350 ' është prodhuar në Holandë .
Produkt shkakton sëmundjen e mëposhtme : kancer , sëmundjet kardiovaskulare - zemra dhe sistemi kardiovaskular ;
barcode Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
8710449913350
- - - - 100.00
Në produkt u gjetën :
Nuk ushqyesve gjenden .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : Shurup fruktoza - glukozë
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
koment : Jep trupit me vetëm kalorive pa minerale , vitamina dhe ushqyesve të tjera .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : vaj vegjetal hidrogjenizuara
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Rrit sasinë e kolesterolit të keq , dhe është një faktor në përgatitjen e sëmundjeve kardio -vaskulare . Më shumë të rrezikshme se yndyrna shtazore . Besohet ajo shkakton shumë sëmundje të tjera : Alzheimer , kanceri, diabeti , çrregullime të funksioneve të mëlçisë takojnë .
koment : Nuk janë tendencat në Evropë dhe Amerikë për të kufizuar përdorimin e saj në ushqim
E222 (E 200-299 preservatives)
emër : Sulfite hidrogjeni natriumi
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Kujdes në mbindjeshmërisë !
koment : Rrjedhin nga katranit të qymyrit . Të gjitha komponimet e squfurit janë toksike dhe përdorimi i tyre duhet të kufizohet . A mund të shkaktojë një sulm astmë . metabolizmi ashpra në individët me funksion të dëmtuar të veshkave . shkatërron vitaminë B1 . përdorura në birrë , pije e butë , fruta të thata , lëngje, stimuluesve ,
E161b (E 100-199 ngjyra)
emër : lutein
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
koment : Ngjyrë të verdhë të marra nga bimë . Në gjendjen e tij natyrore është gjetur në perimet me gjethe jeshile, marigolds dhe vezë e verdhë veze .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : kripë
grup :
paralajmërim : të nevojshme nga trupi , por në sasi të vogla .
koment : përdorimin e tepruar e kripës çon në sëmundjet kardiovaskulare, sëmundje të syve , si dhe përkeqësimin e përgjithshëm të shëndetit të .