haribo dżdżownica żelki owocowe 200 g

haribo dżdżownica żelki owocowe 200 g


përbërësit Translate në anglisht
syrop glukozowy cukier żelatyna dekstroza regulator kwasowości: kwas cytrynowy aromat koncentraty owocowe i roślinne: pomarańcza, cytryna, czarna porzeczka, czarny bez, aronia, winogrona substancja glazurująca: wosk pszczeli biały i żółty, wosk carnauba barwniki: chlorofili kompleksy miedziowe, węgiel roślinny, antocyjany fruktoza ekstrakt z owocu bzu czarnego syrop cukrowy inwert.
Produkt barcode '9002975377218 ' është prodhuar në Austri .
Produkt shkakton sëmundjen e mëposhtme : sëmundjet kardiovaskulare - zemra dhe sistemi kardiovaskular ;
barcode Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
9002975377218
- - - - 100.00
Në produkt u gjetën :
Nuk ushqyesve gjenden .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : Shurup fruktoza - glukozë
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
koment : Jep trupit me vetëm kalorive pa minerale , vitamina dhe ushqyesve të tjera .
- (E 1000 - 1599 kimikatet shtesë)
emër : Aromë artificiale
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Ajo ka pacaktuar efektet në shëndetin e . Është e preferueshme që të mos konsumojnë atë .
koment : Rrjedhin nga kimikatet në një laborator dhe kanë absolutisht asnjë vlerë ushqyese . Çdo aromë artificiale në industrinë ushqimore të ketë disa efekte të dëmshme në shëndetin .
E140 (E 100-199 ngjyra)
emër : klorofil
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
koment : Ngjyrë e gjelbër përmban natyrisht në të gjitha bimët e . përdorura për t'u ngjyrosur dyll dhe vajra të përdorura në mjekësi dhe kozmetikë .
E163 (E 100-199 ngjyra)
emër : anthocyanins
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
koment : Violet bojë marrë nga lule dhe bimë të tjera . A është i padëmshëm .
E330 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : acid citric
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përdoret për acidifikimin e produkteve ushqimore . prejardhjen nga frutave agrume . Found në biskota, peshk të ngrirë , djathë dhe produkte të tjera të qumështit, ushqimit të foshnjeve , ëmbëlsira, supave, bukë thekre , pije e butë , i thartuar produktet e mishit .
E901 (E 900-999 Tjetër)
emër : dyllë blete
grup : i sigurt ,Jo i përshtatshëm për VEGJETARIANËT
paralajmërim : A mund të shkaktojë reaksione alergjike .
koment : Beeswax . Shine ( substancë me shkëlqim ) . Përdoret për të frutave dylli . A mund të shkaktojë reaksione alergjike .
E903 (E 900-999 Tjetër)
emër : dylli carnauba
grup : i sigurt
paralajmërim : A mund të shkaktojë reaksione alergjike .
koment : Rrjedhin nga pëllëmbë në rritje në Amerikën e Jugut . Perdorimit në kozmetikë , në prodhimin e bojës dhe veshja e frutave . A mund të shkaktojë reaksione alergjike .