Çfarë ju haniAvailable in Apple Store Balanca kalori Balanca kalori Balanca kaloriBalanca kalori
mollë
emër

mollë


përbërësit
mollë ndihmojë të dobësohet për shkak të numrit të madh të fibrave të përmbajtura në to . mbështetjepuna e stomakut dhe zorrët . hulumtim i ri sugjeron se në mbrojtjen kundër kancerit . janë gjithashtu antioksidantë të fuqishëm të nxitur trupin e përgjithshëm .
Produkti është Alkali
Kategoria e produktit fruta të freskëta ;
Produkti është i dobishëm për stomak , veshka , mëlçi, dhëmbët, kockat dhe kockave , muskujt , sytë , tru ;
Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
52.00 0.17 0.26 13.81 150.00
Në produkt u gjetën :
emër : vitaminë c
i përfshirë në formimin e indeve njerëzore të sistemit imunitar . shtytje . Efekti i favorshëm në shërimin plagë . është jashtëzakonisht e dobishme për atletët dhe njerëzit me aktivitet fizik .
konsiderohet si një kurë për kancer . rekomandohet profilaktike përdorimi i tij i rregullt në sasi të vogla , si çdo vitaminë tjetër .
emër : kalium
një element i rëndësishëm i përfshirë në metabolizmin e njeriut . merr pjesë në transportin e oksigjenit , si dhe në ndarjen e substancave të panevojshme nga trupi
emër : vitaminë e
mbështet dërgimin e oksigjenit në qeliza dhe trup dhe rejuvenates ato, ul presionin e gjakut . është gjithashtu e dobishme për lodhje të zemrës .
të nevojshme për rritjen dhe riprodhimin . të marrë pjesë në zhvillimin e flokëve, thonjve dhe lëkurë . ka një efekt i dobishëm për vizionin , lodhje sy, parandalon inflamacion në zgavrën me gojë , mbështet tretjen e substancave të tjera : karbohidratet, yndyrnat dhe proteinat .
promovonrritje . lehtësonpërpunimin e karbohidrateve . ruanfunksionimin normal të sistemit nervor , muskujt dhe zemrën .
emër : kalcium
ndërton eshtra dhe dhëmbë . i përfshirë në funksionet e tjera vitale organike .mungesa e elementit mund të çojë në pasoja të rënda për skelet dhe funksionimin normal të trupit .
Nuk përbërësit e rrezikshme gjetur