E412 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër :

çamçakëz guar

grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Mund të shkaktojë të përzier, vanitet dhe dhimbje .
koment : Marrë nga fara e Cyamoposis tetragonolobus , një bimë e rritur në Indi . Përdoret për të ushqyer bagëtinë në Shtetet e Bashkuara . Mund të shkaktojë të përzier, vanitet dhe dhimbje . Ul nivelin e kolesterolit në gjak .
produkt Count përbërësit
Laugenstengel
Rosinen Stuten
KuchenMeister - Zitrone
Indomie Special Fried Curly Noodles
Wiesenhof Sandwich Texicana Turkey
(0)|(17) nitrat natriumi
Kancerogjen !
çamçakëz guar
Mund të shkaktojë të përzier, vanitet dhe dhimbje .
çamçakëz guar
Është e mundur të shkaktojë alergji .
Shurup fruktoza - glukozë
Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
vaj vegjetal hidrogjenizuara
Rrit sasinë e kolesterolit të keq , dhe është një faktor në përgatitjen e sëmundjeve kardio -vaskulare . Më shumë të rrezikshme se yndyrna shtazore . Besohet ajo shkakton shumë sëmundje të tjera : Alzheimer , kanceri, diabeti , çrregullime të funksioneve të mëlçisë takojnë .
sorbate kalium
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
acid benzoik
Nuk rekomandohet për përdorim në fëmijët .
benzoate sodium
Mund të përkeqësohet rrjedhën e astmës dhe të shkaktojë skuqje dhe koshere në lëkurë .
nitrat natriumi
Mund të shkaktojë iritim të syve dhe të lëkurës , gulçim , marramendje dhe dhimbje koke , të dëmshme nga mbytje .
Difosfat
Doza e lartë mund të prishin raportin normal të kalciumit dhe fosforit në trup .
Aromë artificiale
Ajo ka pacaktuar efektet në shëndetin e . Është e preferueshme që të mos konsumojnë atë .
acid Askorbik
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
ascorbate sodium
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
Gliceride të acideve yndyrore
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
Esteret e mono / acidit diacetylated tartaric
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
Bikarbonat natriumi
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
maltodextrin
Të shmanget nga njerëz me intolerancë gluten .
Salamini Calzone
Gourmet Compagnie - Berliner Erbsensuppe
Magic classic
Galaxy ball vanilla ice cream with cocoa coating
Напиток йогуртный пастеризованный с вишней и черешней "Эрмигурт питьевой"
1 - 10 nga totali 3453