Çfarë ju haniAvailable in Apple Store Balanca kalori Balanca kalori Balanca kaloriBalanca kalori
emër

myo bukë multigrain


përbërësit
gruri miell tip 500 , tip 150 luledielli , tërshërë , gluten , kripë jodizuar , liri , susam , hirrë , kernelit thekër , miell malt , propionate kalcium , enhancer , antioxidant , acid miell gruri, ujit të pijshëm , maja , peeled Askorbik ,
Code '38008917 ' nuk është sipas EAN - 13 standarde .
Produkt shkakton sëmundjen e mëposhtme : sëmundjet kardiovaskulare - zemra dhe sistemi kardiovaskular ;
barcode Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
38008917
- - - - 30.00
Në produkt u gjetën :
Nuk ushqyesve gjenden .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : Shurup fruktoza - glukozë
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
koment : Jep trupit me vetëm kalorive pa minerale , vitamina dhe ushqyesve të tjera .
E270 (E 200-299 preservatives)
emër : acid laktik
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Kushtoj vëmendje kur konsumohen nga fëmijët e vegjël ose foshnjat !
koment : Përdoret për acidifikimin e produkteve . Rregullonaciditetit . Përgatitur nga ngrohje dhe fermentimi i karbohidrateve në qumësht , patate ose melasë . të sapolindur dhe fëmijët e vegjël kanë të vështirë të metabolize . Përdoret në ëmbëlsira , dekoratave , pije , nganjëherë birrë në formulat e mitur
E161b (E 100-199 ngjyra)
emër : lutein
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
koment : Ngjyrë të verdhë të marra nga bimë . Në gjendjen e tij natyrore është gjetur në perimet me gjethe jeshile, marigolds dhe vezë e verdhë veze .
E170 (E 100-199 ngjyra)
emër : karbonat kalciumi
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
koment : Kripë minerale e cila është përdorur në pastë dhëmbësh , ngjyra e bardhë , detergjenteve . A mund të nxirren nga gurë apo eshtra të kafshëve . të përdorura Ndonjëherë për të ulur aciditetin e verës dhe për të rritur stabilitetin e frutave dhe perimeve të ngrira . Në doza të larta është toksike .
E280 (E 200-299 preservatives)
emër : acid propionik
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
koment : Besohet se të gjitha komponimet propionike janë të lidhura me dhimbje migrenë . Në shtetin amtare të përfshira në ushqime të fermentuara . Mund të përgatiten në mënyrë sintetike prej monoksidit të etilenit dhe monoksidit të karbonit , i propionaldehyde në fermentimit drurit , etj . . Prodhuar si rezultat nga dekompozimi i
E282 (E 200-299 preservatives)
emër : propionate kalcium
grup : i sigurt
paralajmërim : A mund të shkaktojë migrenë koke .
koment : A mund të shkaktojë dhimbje koke migrenë . perdorura ne prodhimin e produkteve të pastë .
E300 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : acid Askorbik
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
koment : Kjo është vitaminë C . Ajo është gjetur natyrisht në fruta dhe perime . Mund të përgatitet në mënyrë sintetike nga glukoza .
E330 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : acid citric
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përdoret për acidifikimin e produkteve ushqimore . prejardhjen nga frutave agrume . Found në biskota, peshk të ngrirë , djathë dhe produkte të tjera të qumështit, ushqimit të foshnjeve , ëmbëlsira, supave, bukë thekre , pije e butë , i thartuar produktet e mishit .
E338 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : acid fosforik
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përdoret për të acidifikimin e produkteve ushqimore . Përgatitur nga fosfat ore . lagështi e në djathë dhe derivatet e tyre . Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E500 (Kripëra E 500-599 minerale , rregullatorët e pH dhe humectants)
emër : Bikarbonat natriumi
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Sode . Në sasi të vogla , nuk ka efekte anësore .
E948 (E 900-999 Tjetër)
emër : oksigjen
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : kripë
grup :
paralajmërim : të nevojshme nga trupi , por në sasi të vogla .
koment : përdorimin e tepruar e kripës çon në sëmundjet kardiovaskulare, sëmundje të syve , si dhe përkeqësimin e përgjithshëm të shëndetit të .