E471 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër :

Gliceride të acideve yndyrore

grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
produkt Count përbërësit
Тунквани бисквити с какао и мляко
торт "ночное рандеву", 1100 г
(0)|(29) Azorubine
Çon në hyperactivity në fëmijët
Allura Red AC
Çon në hyperactivity në fëmijët
brown HT
Çon në hyperactivity në fëmijët
dioksidi i squfurit
Të rrezikshme për asthmatics , probleme të zorrëve
propyl
Ekzemë , probleme të stomakut
carrageenan
Ulcerat dhe kancer .
konjak
Kujdes !
sakarinë
kancerogjen .
Shurup fruktoza - glukozë
Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
sorbate kalium
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore negative
benzoate sodium
Mund të përkeqësohet rrjedhën e astmës dhe të shkaktojë skuqje dhe koshere në lëkurë .
sorbitol
Efekt laksativ !
polisorbet 60
Recommended për të shmangur përdorimin e saj .
pektin
Problemet e stomakut në doza të larta
celulozë
Problemet e zorrëve . ndaluara për foshnjat !
hidroksipropilcelulozë
Problemet e zorrëve . ndaluara për foshnjat !
karboksimetilceluloze
Problemet e zorrëve . ndaluara për foshnjat !
Aromë artificiale
Ajo ka pacaktuar efektet në shëndetin e . Është e preferueshme që të mos konsumojnë atë .
Lecithin
Doza e lartë mund të çojë në çrregullime të stomakut, oreks shtypjen , dhe djersitje të rënda .
acid citric
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
Sildenafil natriumi
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
citrate kalciumi
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
fosfat sodium
Marrë në sasi të mëdha të shqetësojnë raporti normal të kalciumit dhe fosforit në trup .
glicerinë
Në sasi të mëdha të çon në dhimbje koke , etje , vjellje, dhe nivele të larta të sheqerit në gjak .
Gliceride të acideve yndyrore
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
Estere Polyglycerol të acideve yndyrore
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
Polyglycerol polyricinoleat
Me vëmendje të veçantë ndaj produkteve që përmbajnë E 476 duhet t'i referohen njerëzit që vuajnë nga çrregullime të stomakut dhe të fëmijëve .
Sodium stearoli - 2 - lactylate
Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
kripë
të nevojshme nga trupi , por në sasi të vogla .
торт "рио", 1 кг
Galaxy ball vanilla ice cream with cocoa coating
3800102750479
sliezsky chlieb tmavý Kristián
суха паста ванилия с какаов крем
Суха паста с фъстъчен крем
Тунквани бисквити Мираж с вишни
Бисквити "Престиж Мюсли"
1 - 10 nga totali 3982