Çfarë ju haniAvailable in Apple Store Balanca kalori Balanca kalori Balanca kaloriBalanca kalori
emër

Maggi 5-minuten-terrine thai-suppe e gjelbër


përbërësit
64,3 % petë , niseshte , kripë , sheqer , erëza , aroma , skremuar pluhur qumështi, jalapeno-chili-pulver , qumësht kokosit pluhur, chilli jeshile, onions qepe , herbs , pluhur karkaleca, soje pluhur salcë , Maltodextrin , vaj vegjetal , kripë, acid limoni , enhancers shije glutamate monosodium , disodium guanylate , disodium inosinate ,
Produkt barcode '7613031727582 ' është prodhuar në Zvicra .
Produkt shkakton alergji qumësht , alergji kontakt ;
Produkt shkakton sëmundjen e mëposhtme : kancer , sëmundjet kardiovaskulare - zemra dhe sistemi kardiovaskular ;
barcode Kilocalories per 100 gram Fat në 100 g . Proteina në 100 gram karbohidratet në 100 gram Sasia e konsumuar nga default ( gram )
7613031727582
54.70 0.40 2.20 9.90 100.00
Në produkt u gjetën :
Nuk ushqyesve gjenden .
E413 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : tragacanth
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Është e mundur të shkaktojë alergji kontakti .
koment : Rrëshirë marrë nga pema - Astragalus gummifer . Ajo është përdorur në ushqime , drogës , të tilla si pika hundës , shurupe , tableta . Ajo është përdorur në kozmetikë . Është e mundur për të shkaktuar alergji kontakti .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : Shurup fruktoza - glukozë
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Konsumi në sasi të mëdha është e rrezikshme për shëndetin .mëlçisë nuk arrin të përpunojë atë menjëherë në energji dhe konverton atë në yndyrë . Rrit rrezikun e problemeve kardiovaskulare, rezistenca e insulinës dhe diabetit .
koment : Jep trupit me vetëm kalorive pa minerale , vitamina dhe ushqyesve të tjera .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : vaj vegjetal hidrogjenizuara
grup : i rrezikshëm
paralajmërim : Rrit sasinë e kolesterolit të keq , dhe është një faktor në përgatitjen e sëmundjeve kardio -vaskulare . Më shumë të rrezikshme se yndyrna shtazore . Besohet ajo shkakton shumë sëmundje të tjera : Alzheimer , kanceri, diabeti , çrregullime të funksioneve të mëlçisë takojnë .
koment : Nuk janë tendencat në Evropë dhe Amerikë për të kufizuar përdorimin e saj në ushqim
E120 (E 100-199 ngjyra)
emër : Cochineal
grup : i dyshimtë ,Jo i përshtatshëm për VEGJETARIANËT
paralajmërim : Alergjia , intoleranca ata ndanë ngjyrë
koment : Ajo është e kuqe . Përgatitur nga insektet . Përdoret rrallë . Është e rekomanduar për të shmangur konsumin .
E620 (E 600-699 shije dhe enhancers shije)
emër : acid glutamik
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Mos e merrni nga foshnjat !
koment : Aromatizues dhe zëvendësim kripë . Ky amino acid është gjetur në shumë proteina shtazore dhe bimore . përgatitet Më shpesh në shkallë industriale nga bakteret . A mund të shkaktojë efekte anësore të përshkruara për E 621 është e rekomanduar për të shmangur përdorimin e tij nga ana e fëmijëve të vegjël
E621 (E 600-699 shije dhe enhancers shije)
emër : monosodium Glutamate
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Mos e merrni nga foshnjat !
koment : Aromatizues dhe kripë zëvendësojnë . Ajo është prodhuar nga fermentimi i melasë . Pasojat që mund të ndodhë në pacientët me astmë . përdoret Më shpesh në perime të ngrira , ton ngrirë dhe shumë ushqime të tjera të ngrira në sauces .
E624 (E 600-699 shije dhe enhancers shije)
emër : monoammonium glutamate
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Mos e merrni nga foshnjat !
koment : Salt zëvendësim .
E626 (E 600-699 shije dhe enhancers shije)
emër : acid Guanylic
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Të shmanget nga asthmatics dhe njerëz me përdhes !
koment : Mund të përkeqësohet kursin e përdhes .
E627 (E 600-699 shije dhe enhancers shije)
emër : Disodium guanylate
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Të shmanget nga asthmatics dhe njerëz me përdhes !
koment : Marrë nga sardelet ose maja . Mund të përkeqësojë rrjedhën e përdhes .
E630 (E 600-699 shije dhe enhancers shije)
emër : acid inosine
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Të shmanget nga asthmatics dhe njerëz me përdhes !
koment : Mund të përkeqësohet kursin e përdhes .
E631 (E 600-699 shije dhe enhancers shije)
emër : disodium inosinate
grup : i dyshimtë ,Jo i përshtatshëm për VEGJETARIANËT
paralajmërim : Të shmanget nga asthmatics dhe njerëz me përdhes !
koment : Një mish apo sardelet . Mund të përkeqësojë rrjedhën e përdhes .
- (E 1000 - 1599 kimikatet shtesë)
emër : Aromë artificiale
grup : i dyshimtë
paralajmërim : Ajo ka pacaktuar efektet në shëndetin e . Është e preferueshme që të mos konsumojnë atë .
koment : Rrjedhin nga kimikatet në një laborator dhe kanë absolutisht asnjë vlerë ushqyese . Çdo aromë artificiale në industrinë ushqimore të ketë disa efekte të dëmshme në shëndetin .
E330 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : acid citric
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përdoret për acidifikimin e produkteve ushqimore . prejardhjen nga frutave agrume . Found në biskota, peshk të ngrirë , djathë dhe produkte të tjera të qumështit, ushqimit të foshnjeve , ëmbëlsira, supave, bukë thekre , pije e butë , i thartuar produktet e mishit .
E338 (E 300-399 Antioksidantë , minerale dhe rregullatorët aciditetit)
emër : acid fosforik
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Përdoret për të acidifikimin e produkteve ushqimore . Përgatitur nga fosfat ore . lagështi e në djathë dhe derivatet e tyre . Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
E444 (E 400-499 Gomat , trashese , stabilizues dhe emulsifiers)
emër : saharoze
grup : i sigurt
paralajmërim : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
koment : Nuk ka dëshmi të efekteve anësore .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : maltodextrin
grup : i sigurt
paralajmërim : Të shmanget nga njerëz me intolerancë gluten .
koment : Sheqer diabetik artificiale . Marrë nga karbohidratet e orizit , misër , patate , elb . A mund të rrjedhin natyrshëm nga natyra , ajo është konsideruar e panevojshme - i miratuar si një ushqim shtues në ushqim .
- (E 900-999 Tjetër)
emër : kripë
grup :
paralajmërim : të nevojshme nga trupi , por në sasi të vogla .
koment : përdorimin e tepruar e kripës çon në sëmundjet kardiovaskulare, sëmundje të syve , si dhe përkeqësimin e përgjithshëm të shëndetit të .